Miks eelistada pesupulbrit, -geeli või kapsleid? Kohe saad teada!

Väga mustade riiete korral on sinu parim abimees pesupulber, sest see on kontsenteeritum ehk väiksemasse kogusesse saab tootja rohkem puhastavaid aineid lisada. Samas võib pulber üledoseerimisel rikkuda kergemini kangast, sest aineosakesed jäävad kangasse ja see määrdub kiiremini.  

 

Pesugeel pakub jällegi suuremat mugavust doseerimisel. Kuna sageli piisab pesu värskendamist, siis eelistatakse tihti geeli ja kapsleid pulbrile, nii ka Pesulaines. Samuti kipub pulber kergemini vannitoas lendlema minema, mida perenaised ega allergikud ei armasta. Geeli puhul tuleb samuti jälgida doseerimise kogust, sest liigselt vahendit rikub kangast ja teeb riided liigselt lõhnavaks.

Pesulaine perenaine Kristel Tammiste eelistab just pesugeeli, sest seda on võimalik väga täpselt doseerida, see ei lendle ning lahustub vees kiiremini. Tema sõnul võib lahjendatud kujul geeli kasutada ka plekkide töötlusel ehk otse plekile kantuna. Pesugeel ei tekita masinasse nii palju ladestunud jääke, seega on see Kristeli hinnangul masina sõbralikum kui pesupulber.  

Kahtlemata teevad kapslid mugavuse poolest nii pulbrile kui ka geelile silmad ette. Kuid, kui pesugeeli ja -pulbri hind jääb samasse järku, siis kapslid on tuntavalt kallimad, sest mugavus maksab. Kristel hoiatab, et värvilised kapslid tekitavad lastes ahvatlust nendega mängida. 

 

Mõni kaubamärk on kapslite tootmisel mõeldud anuma taastäitmise peale või on see tehtud papist, et iga kapslipakiga ei peaks uut plastkarpi koju vedama. Plasti vähendamine koduses majapidamises on oluline nii keskkonda kui meie endi tervist silmas pidades. Osa plasti saab küll teatud arv kordi ümber töödelda, kui prügi sorteerida, kuid lõplikult ei kao plast planeedilt Maa kuhugi. Selle asemel laguneb see mikroplastiks, mis tekitab loomadele ja inimestele tervisemuresid ning hävitab meie looduslikku keskkonda. 

Nii, et pesuvahendi valikul tasub valida ka pakendit. Muuseas mitmed bio- ja ökopoed Tallinnas ja Tartus müüvad erinevaid pesuvahendeid lahtiselt ehk igaühel on võimalus minna oma anumaga ja lasta see vahendiga täita. 

Kokkuvõttes – Tide, Persil, Perwoll, Vanish, Lenor, Silan, Ace, Bonux, Ariel, Best, Mayer, Omo, Mulieres, Neutral, Amway, Woolite, Rainbow, BioEst, MiniRisk, Frosch, Rex, Balance, Sonett jt – poodides pakutav valik võtab silme eest kirjuks. Mida sina kasutad, mis kujul ja kas oled rahul?

Kasutatud allikad: 

Õhtulehe artikkel pesuvahenditest