Kõik tekstiilid sinu kodus vajavad aeg-ajalt pesu ja hoolt. Ära unusta karvaseid kaisuloomi! Vähemalt korra aastas, veel parem korra poolaastas tuleks neid pesta, et nad ei tolmutaks, määrduks liigselt ega koguks endasse baktereid.

Selleks pista nad kambakesi masinasse. Jälgi, et tumedad, värvilised ja heledad läheksid eraldi pessu, et vältida lapse nördimust, kui valgest jänesest saab roosa. Selleks, et kombineerida masinatäis, võid kaisukaid vabalt ka riietega segamini pesta. Liiga suured mõmmikud, ponid või kiisud (vt pilti) ja teised pehmed ja karvased too meile! Meil on siin suuremad masinad ja paremad pesu- ning kuivatusvõimalused.

 

Kui kaisukad mahuvad su kodusesse masinasse ja viitsid nendega jännata, siis jälgi, et peseksid käsipesuprogrammiga, madalatel temperatuuridel ja madalate pööretega tsentrifuugiga. Kindlam on mitte kasutada kuivatit, sest pole kindel, kuidas erinevad detailid ja plastikosad sellele reageerivad. Liigsete detailide puudumisel ja vati ühtlasemaks jaotumiseks looma sees võid seda siiski teha! Sel juhul lisa kuivatisse ka tennisepalle, mis kaisuka vatiklombid ilusti lahti mudivad.