Pesulaine pesumaja perenaine Kristel Tammiste tõdeb, et triigitud riided on eelkõige esteetilisemad. “Teiseks, kuna tänapäeval kasutame ühe enam pesu pesemisel madalamaid temperatuure, siis triikimine on kõige odavam ja keskkonnasõbralikum viis hügieeni tagamiseks ja võitlemaks kahjulike bakteritega,” lisab ta. 

Kuidas efektiivselt triikida? 

Tuleb meeles pidada, et erinevad kangad vajavad ka erinevaid temperatuure nii et kõige targem on triigitavad esemed materjali järgi jaotada. Kuid on ka kangaid, mida ei tohigi triikida nagu näiteks kašmiir, samet, aga ka kaasaegsed vetthülgavad ja hingavad õueriided (gore-tex jm n-ö targad kangad). 

Selleks, et olla kindel, kas riideeset tohib triikida, loe esmalt selle etiketti. Väikese kangaste triikimise spikri leiad ka Postimehe kodustiil.ee artiklist. Näiteks vill ja pits vajavad triikraua ja enda vahele triikimisel niisket rätikut, mis kaitseb liigse kuumuse eest. 

Kaval nipp on puuvillaseid, polüestrist ja eriti linaseid riideesemeid triikimisel veepritsiga niisutada. Nii saad lihtsama vaevaga parema tulemuse ega pea kasutama liigset kuumust, mis rikub kangast. Samal eesmärgil kasuta triikraua aurufunktsiooni. Aurutamisel pea meeles, et seda ei tohi kasutada siidi-, akrüüli-, polüester- ja nailonriiete korral. 

Õrnad, kaunistuste või trükipiltidega esemed keera triikimisel kindlasti pahupidi ja triigi neid madalal kuumusel erilise ettevaatlikkusega. Pesulaine perenaine Kristel soovitab ka musti, tumesiniseid jt tumedamaid triiksärke triikida kindlasti pahemalt poolelt, et vältida musta värvi soovimatut läikimist. Ta lisab, et tegelikult on pahemalt poolt triikimine on alati ohutum. 😉 

Triiksärgid – möödapääsmatu vaev! 

Üks asi, mida ikka ja jälle triikida vaja on – triiksärgid. Selleks, et nende silumine võimalikult sujuvalt läheks kasuta neid 7 nippi: 

  1. Triigi niisket, aga mitte märga särki. Vajadusel spreipudelist veidi vett peale.
  2. Alusta triikimist kaeluse välisküljest, siis keera särk teistpidi ja triigi krae sisekülg ja selle alune.
  3. Laota särk triikimislauale ning triigi kogu seljaosa.
  4. Nüüd varrukad, aga kõigepealt kätised. Ps. Ava nööbid! Veendu, et mõlemad riidekihid oleksid sirgelt. Töö teeb lihtsamaks käiselaud või rulli keeratud rätik. Alusta kaenla poolt ning liigu käise otsteni. Kangekaelsematele kortsudele pritsi vett ja proovi uuesti.
  5. Särgi esikülge alusta nööpidega poolest. Otsekontakt kuuma triikrauaga võib nööbid katki teha, triigi seega ettevaatlikult nööpide vahelt. Järgnevalt liigu kaenlaauguni ja tee kogu ülejäänud esiosa.
  6. Liiguta pluusi enda ees suunaga triikimislaua ette rippu.
  7. Triigitud särk pane puule rippuma. Kinnita esimene nööp, et krae jääks sirge. Särk võib veel olla niiske ja kuum. Kohe kappi pannes läheb see teiste vahel kortsu ja sellepärast lase särgil jahtuda.